A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

I Mjeri Djalë

Shikon i mjeri djalë
Shiko shokun pa fjalë
Shikon si është veshur e zbukuruar
Pastaj e shikon veten e leckuar

Pse unëi varfër jam?
Pse si shokët rroba s'kam
Thoshte me vete këto fjalë
I mjeri djalë,i mjeri djalë

- poezi nga Arbnora Kelmendi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019