Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

O atdhe o toke e bekuar
Trima shqiptar brez pas brezi
ke trashguar

Trimerisht luftuan
me shpat e me penë
te gjite shqiptaret
ubashkuan te shpetojne
Memedhene

Larguan Turqit dhe Gjermanet
pas tyre edhe Italiane
Luftuan trimat
per Liri per gezim
e begati

- poezi nga Ardenis Sulaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  10


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet