A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardian Bujupi

Tags: Ardian Bujupi

Vendlindja: Prishtine    Jeton dhe vepron në        Mosha: 26 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Ardian Bujupi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe këndon kryesisht Pop. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Ardian Bujupi ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  382

Melodia (2017)

Ardicted (2015)

To The Top (2011)


» Dërgo Një Këngë »


Andiamo
Na Jena Njo
Kiss Kiss
Want U Now
E ëmbël
Keiner
A Po Don Me
Boom Rakatak
Joker
Alleles

Përkthime (3)


Ardian Bujupi në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018