Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ardian Bujupi - Prishtina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/04/2018

2018-04-25T10:31:00

Këngë e albumit:

"Arigato"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prishtina" kënduar nga Ardian Bujupi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vesa Luma - Prishtina

Ngjyra kaltert eshte per qiellin ,ngjyra e bardhe eshte zemra,
Besa - Besen ta kam dhane se ti jeton sa t'jem na,
Koken mbaje larte,kembet ne toke se frike nuk kena,
Plisat sun i nal, krejt qytetit sot i knojme na..

Ref.
Prishtina,ti je zemra jone,
Prishtina, dritat ndizi sot,
Prishtina, krenaria jone
Prishtina-Pergjithmone

Jeta jo nuk ishte e lehte po kur s'i humbem shpresat,
Boten rreth e rrotull pame e prap te ti u kthym na,
Shpirti i rinise, ka ndertu nje Kryeveper,
Une e them me krenari, jom Prishtinalike e vjeter

Ref.
Prishtina,ti je zemra jone,
Prishtina, dritat ndizi sot,
Prishtina, krenaria jone
Prishtina-Pergjithmone

Ooo, a po vjen me mue,
oo ne Prishtine me shkue..

Orginallat - Prishtina

Ouuuuu
Yeahhhh
038 prishtin
whassup jeeeeeee
Adem Qukalia whats up
Ref:
PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA (JOW MOTHERF*CKING GOING DOWN) PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA ....

Ye-ton :

King of chillin prodhim i bllokav
Ku pihet vodka e u nxeshin kokat
Qdo nat me agjen musafir plot
Rrishim na u bojshim qaty nat per nat tok edhe . |
Jee E thirrin Blloku I Par
Qaty kejt qytetet kultur keni marr
Muzik argetim sport en dajak
Te qerdhja edhe spat ka nejt qdo xhenerat
U rrit Adelina i kem rrit do Zanfina
Randonbrava records Blloku par prishtina
Mahall mat qart prishtin nuk ka
Mahalla ma e vogel po respektin e madh prej
Shkolles muzikes dej te domi pleqve
Qitu o shpin e tjerat jon kon trip veq
Kom shkel gjithka kom bo gjithqka
Si bllokat mahall qasi tripi ska.

B52 :

Shpin te shkolla mas Gjergj Fishtes
Fadil vokrri top midis prishtines
Shoqni Tona an dardani ulpian
Breg dillit kohes tu ec nkom deri Nor.
Permi kurriz dej te kodra trimav
038 prishtina plisat
NTokbarshe dej te permendorja
Pran NVranjevc kejt mahalla shkojna
Hina mrena NSTADION
PRISHTINA PLISAT KAMPION
I di tona tmirat femna mat mirat
Un sjom new born un kom ekzistu GJITH
Reprezent shot out
B52 and im out
munehs b1ach b1ach b1ach mother F*cking ORGINALLAT

Ref:
PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA (JOW MOTHERF*CKING GOING DOWN) PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA ....

N A G :

Dal pej aeroportit
Kush jon mat fortit
njoni pej tyne fresh direkt pej bronxi
Eci nqytet kqyri si me kon pi kine
Q*fsha injoranten un jom pej prishtine
Jo pej bronxit as pej amerikes
E du venin tem si elefant afrikes
Nvranjevc ka bari
birra then K*ri
Si bic vi as tni stni
Nmengjes motherf*ckes
Je be Easy Prishtinali thej qafen kurrizi
Spo muj me besu veq te mir qa po ni
Ni pakic e vogel kani mall skan dashni
Ten naten sem merr gjumi
Ja boj si femnat i shti per funi
Veni po na thrret po nuk po kan lek
Wersly shihmi na apet

Presioni :

Prishtin osht aj vend ku kam lind
Mas mahalles muhaxherve mu permas velanis
Ku je nis mor ku je tu shkue
Nmahall tem me havera mu takue
Me bo chillin me slit me rollit
Masnej me menu qa bojshim ato dit
Kur bojshim nej te ton si ktyne her
Shoqni tvertet qe sgjindet per her
Asi dit tmirra sot rral gjinden ma
Se njerzt ta prishin edhe pelen vlla
Prishtina ala osht e ka me kon e para
Edhe pse ka ndrru nuk osht ma si perpara
Tash o bo ma e madhe u bo plot me njerz
Tash mun i thu kryeqytet serves
Tash du me ja nis babes tem me gjallnu
Prej suksesev tona ky qytet me PERPARU

Ref:
PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA (JOW MOTHERF*CKING GOING DOWN) PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA ....

B . B Z:

Dola i ri pej ati veni
Qe kerkun spom nxen veni
Beni bllanko presioni N.A.G
B52 dhe jetoni klepto
Jena baba qitu jena ka rrina
Qyri ti qyri senet qe i kina
Kem gjithka slam ven pa pa
Prap se prap me munges Prishtina
Ska kerkun si aty ku ke lind
Me dosta tvertet i gjon tu chillit
Dola nmenes pasha qato dit
Memorjet e verteta jan gjithmon hit
Nal be njeri diqka me shtatzanu
Ni foshnje tre na me kontribu
Se gjithmon na jena numer njo
e perveq neve tjer nuk ka

Klepto :

Jo se jem prishtinali
Bela edhe gji
Klepto qitu presioni
Jetoni energji
e manej kem b52 beni bllanko whori do
Pej kurrizi nalt aty
Ku ka bari na jem aty
Ku ka bari na jem aty
Na jem aty me bo nej
Qu pej gjumi mos flej
best the shit we got wes
Best the klip who got hit?
This is a hit we got kill
ju bot hit? mos em shti met njek me 38 se na jena terrav

Ref:
PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA (JOW MOTHERF*CKING GOING DOWN) PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA PRISHTINA ....

2po2 - Prishtina

ref phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise

besniku: e ndoshta ty te shkatrruan por kujtimet nuk shkatrrohen ato shetitje ne parqe kurr nuk harrohen nese ty nuk te kujtohen atehere une po te pys a't kujtohen ato qaste qe i kaluam un e ti jo vetem ti po te gjithe e dine si i kendonte xha sabriu pranveres ne prishtine ne emisionet per femije adelina kendonte do te behemi milioner keshtu ajo premtonte per humor ishin ata qe qeshnin e ngjeshnin per aventura misterioze ishin 3-shi persheshi qyteti jon eshte me i miri per ate shume e dojme as arenen me fushe te gjelbert kur luante fadil vokrri qdo loje gol shenonte ne ishim PLISAT brohorisnim kur prishtina fitonte vertete me vjen te qaje kur kto gjera i degjoj kujtimet e tilla me bene te them qe ketu jeten ta wazhdoj dhe ashtu do te bej te ardhmen ketu do ta pres ne prishtine vendin qe e dua deri sa te vdes

ref2x phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise

besniku:te kujtoj ty prishtine
nga kendi i ditve te veshtira ku mbretronte frika mbretronin dhe deshirat me t'mirat qe sot pjesrisht u realizuan per ty dhe disa tjere por ai fat sme morri mua me mori tjeter ma ndau trupin prej fati tem sot jam rritur dhe jam larg qytetit tem(france) e perkujtoj me vargje te zgjedhura te mbushura perplot elegance dhe dashuri qe per ty gjithmone ne zemer e kam pas un sot jam krenar qe jeta ktu po ringjallet edhe pse qyteti im me shum probleme po perballet te gjitha haallet qe jan ne se bashku do i kalojme dit e nat do punojmme kurr sdo ndalemi do vazhdojm drejt se ardhmes duke i ruajtur enderrat e femiris qytetin tone prap do ta quaj simbol i dashuris dhe femijet do i mesojme qe te ardhmen ktu le ta presin ne vendin e tyre ne prishtine deri sa te vdesin

ref 2x phat beni:dedikoje kete kenge me lumturi i i shikoj ditet kjo bote e femijrise prishtine dikure ishe simbol i dashurise

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ardian Bujupi:

Më Shumë...