Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardiana Martinaj - Delenxhiu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Seç i hapa vetes pun oboboja seç më gjet
Në pazar syrin ma vun më vjen mrapa çuni shkret
Nuk guxoj me dal prej shpije
Më ka bo amon me hije
Para mrapa ska pun tjetër
Mu ka bo so smunje vjetër
Mu ka bo si smunje vjetër
Une e shkreta s'kom hall tjetër

Para mrapa Delenxhiu ububu n'havale un
S'ja kom bo un borgj njeriu me ardh puna deri ktu
Mere ik çuno prej meje mos mu sill nga mrapa mu
E ka vrar dot çuni menjen paska qef me u martu.

(2)

Si t'ja boj me e largu me ja ftof të shkret dashnin
Takrisat mu ka bo mu
Si dot shkoj ky hareti
Nuk kam pa e s'kam ndigju
Ma ka ftof menjen e shkret
Gjith dynjaja jan martu njoni tjetrin e kan gjet
Njoni tjetrin e kan gjet
Dhe kan dal në selamet

Para mrapa Delenxhiu ububu n'havale un
S'ja kom bo un borgj njeriu
Me ardh puna deri ktu
Mere ik çuno prej meje
Mos mu sill nga mrapa mu
E ka vrar dot çuni menjen paska qef me u martu.


Ky tekst u dërgua nga Bajram


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ardiana Martinaj - Delenxhiu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Delenxhiu".
3. Video është e këngës "Delenxhiu", por nuk këndohet nga Ardiana Martinaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardiana Martinaj:


Komente 0