Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - I Thuaj Jo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  21

Dhe vrapova neper nate
Ne qytetin e panjohur ty te erkoja
I humbur mes gezimit, mallit te pafund
Me nje adrese ne duar

Dhe yjet pergjonin pas mjegulles te fshehur
Me marramendje ndjenjash, jete te dehur
Nata e ftohte, sinjalet misterioze
Nen taka prostitutash, pasione zbulon ti

Pemet e lagura anes totuarave
...spektatore te trishtuar
Heshtur veshtrojne skena dashurie
Â…ne erresire e konsumuar

Dhe me friesoi nata e ketij qyteti
Kjo gjysem jete, jeta e nje planeti
Nje siluete shfaqet si hije
Shkujdesur jetonte nje çast dashurie

Atje dy drita krejt pa pritur ndizen
E pamundur, ze i njohur, qeshje e njohur
Ishe ti...

(refren)
I thuaj jo, te pakten vetem sonte
...i thuaj jo
Po ti me ben te trembem
Te ulerij te çmendem
Harroje veten tende dhe mos shko
Me te mos shko

Dhe mjegulla te lutet: I thuaj jo
Po ti me naten tretesh
Jehone e zerit mbetesh
Rend mbas teje te t'ndaloje
Do doja te ishte enderr
Sikur te ishte enderr
----------------

Atje nje drite shprese fiket
E pamundur, ze i njohur, qeshje e njohur,
Ishe tiÂ…

(Refreni)
I thuaj jo, te pakten vetem sonte
...i thuaj jo
Po ti me ben te trembem
Te ulerij te çmendem
Harroje veten tende dhe mos shko
Mos shko
Dhe era uleret : I thuaj jo
Po ti me naten tretesh
Jehone e zerit mbetesh
Rend mbas teje te t'ndaloje

Dhe mjegulla te lutet: I thuaj jo
Por ti me naten tretesh
Jehone e zerit mbetesh
Rend pas teje te t'ndaloje
I thuaj jo...Akordet:

Intro :

Eb G# Eb G#
e|-----------------------------3---3h4/6-6--8\------------------|
B|----4----4h6/8\--1----4--6-------------------4----------------|
G|---3-----------------------3----------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--6-----------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|Eb
Dhe vrapova nëpër natë

Në qytetin e panjohur ty të kërkoja
G
I humbur mes gëzimit, mallit të pafund

Me një adresë në duar

G# Bb
Dhe yjet përgjonin pas mjegullës të fshehur
G# Bb
Me marramëndje ndjenjash, jetë të dehur
B
Nata e ftohtë, sinjalet misterioze
G# Bb
Nën taka prostitutash, pasione zbulon ti

Eb
Pemët e lagura anës totuarave

...spektatorë të trishtuar
G
Heshtur vështrojnë skena dashurie

…në errësirë e konsumuar

G# Bb
Dhe më frikësoi nata e ketij qyteti
G# Bb
Kjo gjysëm jete, jeta e një planeti
B
Një siluetë shfaqet si hije
G# Bb
Shkujdesur jetonte një çast dashurie

B Bb
Atje dy drita krejt pa pritur ndizen
Ebm F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur
Bb
Ishe ti...


Eb G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte
Eb
...i thuaj jo
G
Po ti më bën të trembem
G7
Të ulërij të çmendem
Cm Bb G#
Harroje veten tënde dhe mos shko
Eb
Me të mos shko

G# Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo
G
Po ti me natën tretesh
G7
Jehonë e zërit mbetet
Cm Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë
Eb
Do doja të ishte ëndërr
Bb
Sikur të ishte ëndërr


Solo 1 :

G# Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6--3------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

G# Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6/11------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|B Bb
Atje një dritë shprese fiket
Ebm F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur
Bb
Ishe ti...


Eb G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte
Eb
...i thuaj jo
G
Po ti më bën të trembem
G7
Të ulërij të çmendem
Cm Bb G#
Harroje veten tënde dhe mos shko
Eb
Mos shko
G# Eb
Dhe era ulëret : Mos shko
G
Po ti me natën tretesh
G7
Jehonë e zërit mbetet
Cm Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë
Eb
I thuaj jo


Solo 2 :

G# Eb
e|-------------------8--11-13-11-13b15-13b15r13-11--------------|
B|--6/8-8--6-6--8--9--------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

G G7 Cm
e|-11-10-10-10-11-11/13-------13-13-13-15-15b16---15-13-13/15-11--|
B|----------------------------------------------------------------|
G|----------------------12-12-------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|


Bb G# Eb
e|-10-11-13-11-10-------------------------------------------------|
B|----------------11-------13-------11b13--11b13r11--8------------|
G|-------------------12-------------------------------------------|
D|----------------------13----------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|G# Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo
G
Po ti me natën tretesh
G7
Jehonë e zërit mbetet
G# Bb
Rend pas teje rend të t'ndalojë
Eb G# Eb
I thuaj jo..

Ardit Gjebrea - I Thuaj Jo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Thuaj Jo".
3. Video është e këngës "I Thuaj Jo", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0