Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Vargje Per Veten Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Nuk m'i di askush
vargjet qe per vehte
per vehte shkrova
drita kaq te zbehta
fytyren ndriçojne

E krejt i vetem kam provuar
te triumfoja,te triumfoja,
permbi vitet e pastina
e qe s'do me plakin dot.

(refren)
Nuk i di askush
ato nete brenda meje
ato fjale qe s'perseriten
tjeter here ne jete

Nuk i di askush
qytetet ku u fsheha
ika larg nga kureshtaret
qe i dinin te vertetat e mia
--------------

Nuk e di askush
se nga po kthehem kaq i lodhur
dhe pse kam nevoje
per zera te njohur

Ky eshte nje pyll gjigand me njerez
flasin me vehte, thone me njohin
por gabojne,
se vetem emrin, emrin ma dine.

(refreni)


Ardit Gjebrea - Vargje Per Veten
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vargje Per Veten".
3. Video është e këngës "Vargje Per Veten", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0