Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Bota Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

[Intro Backing Vocals]
Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja

S'mund te jem unë ky
S'mund te jem triumf per ty
Përtej ti vetes tende nuk shikon
Unë jetoj me ty
Me një jete qe kurrë s'me dhe
Tani me tremb dhe ti qe ekziston

Heshtur neper nate
Te vërtetat, te fshehtat ne i ndamë
Dhe ne sy lexonim fjale qe nuk i thamë
Asgjë nuk do kuptosh
Si fantazmë me natën do te shkosh
Hija jote neper këmbë te ngatërron

[Chorus x2]
Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja

Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja

S'mund të jem tek ty
Nuk më sheh dot më në sy
Me ty filloi gjithçka me ty mbaroi
E vërtete nuk je
Veten tënde ti e fsheh
Në puthje gënjeshtare që s'jetojnë

Heshtur neper nate
Te vërtetat, te fshehtat ne i ndamë
Dhe ne sy lexonim fjale qe nuk i thamë
Asgjë nuk do kuptosh
Si fantazmë me natën do te shkosh
Hija jote neper këmbe te ngatërron

[Chorus x2]
Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja

Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja

[Outro Backing Vocals]
Ti botën time nuk e njeh
Në veten tënde errësirë ti fsheh
S'të vret më fjala dhe e vërteta
Errësire ti je errësirë
Nuk ke më ndjenja


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliArdit Gjebrea
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Dr. Flori


Ardit Gjebrea - Bota Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota Ime".
3. Video është e këngës "Bota Ime", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0