Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Kur Braktis Ate Qe Do Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57Ti, ti po kthehesh përsëri tek unë
me pendesë dhe trishtim pafund
ka kaq kohë që po të pres, sa shumë

Vjen, përmes erës nëpër netë ti vjen
Nostalgji dhe dëshperim më sjell
Sa e huaj je tani, sa e ndjerë.

Ku shkruan ëndrrat, ku?
Kë deshën sytë e tu, se di
Ne heshtim që të dy
na ndan një ftohtësi tani

Ref:
Kur braktis atë që do
vjen një çast që e kupton
se pa të ti dot s'jeton
çfarë më thuaj vlen në botë
kur je vetëm e ke ftohtë
dhe një zemër se gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi ytë, se di
një ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani.

Unë, sa trishtim po ndjej në shpirt, çudi
Kur pendesën shoh në sytë e tu
S'di të dua, a të humba pergjithënji

Ti, ti u ktheve
lotin shoh të ngrirë
Jam i dobët dhe të fal, se di
mund ta kthejme në jetë dashurinë

Ku shkruan endrrat, ku?
Kë deshën sytë e tu, se di
Ne heshtim që të dy
na ndan një ftohtësi tani

Ref:
Kur braktis atë që do
vjen një çast që e kupton
se pa të ti dot s'jeton
çfarë më thuaj vlen në botë
kur je vetëm e ke ftohtë
dhe nje zemër se gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi ytë, se di
një ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani.

Një ndjenjë në fshehtësi
jam skllavi ytë më thotë tani.


Ky tekst u dërgua nga  Annonim   EliosshuliArdit Gjebrea
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Kur Braktis Ate Qe Do
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Braktis Ate Qe Do".
3. Video është e këngës "Kur Braktis Ate Qe Do", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

15
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0