Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Adem E Hamez E Shaban Jashari

Po ku je o adem o trim, i kosoves,
Ku ke mbetur pse nuk e prite,
Edhe ti kete pavarsi qe ne e gezojm.

Po ku je o Hamez,
Po ku je o trim I prekazit,
Ku ke mbet se ty pot te kerkojme te themi nje gje,
Ne jemi nje shtet.


Po ku je o Shaban,
O trim I lirise,
Ku mbet qe net y pot e kerkojme,
Te themi nje gje,
Ne jemi nje shtet.


Tani jemi se bashku tere kosova,
E lire dhe kete fal trimave te Kosoves,
Adem Hamez e Shaban Jashari,
Tani ne I kemi 6 vjet shtet KOSOVAR.

- poezi nga Ardita Hajzeri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet