Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pavarsia

sa shum trima kemi pas
sa shum gjak kemi dhan
sa shum endrra kemi endrru
per kosoven me u shliru

kete dit me shekuj e kemi endrru
per kosoven me u shliru
me arrit me gjakun e deshmorve
qe dhan jeten e herojneve.

tani jemi te lir
skemi nevoj per meshir
skemi nevoj per lutje
por per harmoni dhe jet te gzueshme

- poezi nga Ardita Hajzeri


- Poezia u dërgua nga Ardita Hajzeri -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet