A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Uck

U ngriten me nje Betim
Shqiperine ne zemer e kishin
Te clirojne Atdheun
Renien e benin si me me le
I than jo armikut
Atdheun e kemi amanet
Clirimtar na quajn
Liria po ne thret
Ilindia lugina e KOSOVA
Roberi nuk durojn dot
I dolen zot ATDHEUT
Maleve me arme ne dor
Te bindur per fitore
Asnjehere se nadalen hapin
Ringjellen shpresen e lirise
E munden friken e barbarise
Kushtrim u leshua per ATDHE
O sot o kurre per Liri
Se ktu i thone SHQIPERI
Vepra e juaj
Eshte emblem me shqiponje per ne
Stuhi ishit per Armikun e diell per ATDHEUN

- poezi nga Ardita Hajzeri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019