A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Argjend Lloga

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Argjend Lloga është një këngëtar i njohur. Kengetari i mirenjohur Argjend Lloga ka lindur ne fshatin Livadhi [Struge]. Shkollen e mesme ka kryer ne qytetin e struges kurse shkollen e larte te turizmit ne Oher. Sa i perket muzikes meritat me te medha per suksesin e tij kan prinderit, babai rexhep dhe meradie lloga qe kan patur muziken pasion, qe ne hapat e para te femijeris se tij. Qe ne moshen 6 vjecare kengetari ka luajtur ne tre instrumente fyell, cifteli dhe fizarmonik kurse me vokalin...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Prisni 1 Minut (2008)

Njeri Qesh & Tjetri Qan (2006)

Perqafim (2004)

Anilës


» Dërgo Një Këngë »

Loti I Verber
Vendi Ku U Rrita
Njeri Qesh E Tjetri Qan
Gurmbeti
E Bukura Shqiptari
Nga Ajo Dite
Jemi Nji
Potpuri
Vajza
Kalimtar I Dashurise


Artistë Të Ngjashëm:

Agron Maqellara

Haxhi Maqellara

Haxhi Dauti

Qendrim Lutfiu

Ylker Baliu

Dj Suat

Aziz Dervishi

Agron Aliu

Bexhet Jagodini

Shpresim Zylbehari


Tags: Argjend Lloga, Argjend & Flori Lloga, Flori Lloga, Vllezrit Lloga, Vellezerit Lloga, Argjendi, Gjeni

Argjend Lloga në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019