Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga & Flori Lloga - Gurmbeti (Feat. Shqipe Kastrati)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Argjendi...
Lot pikojn te ngratat kroje
Ku i kam len te bukurat troje
Zogjt e malit per rreth Drinit
Po vajtojn nen deg te blinit

Flori...
Qajn plot mall o bab e nan
Ç'na kaloj e shkreta gjam
Per ata niper dhe ato mbesa
Plag zhuritur duke pritur

Shqipja...
Ju zogj shtegtar fluturoni
Te Drini I Zi pak qendroni
Shum te fala pershendetje
Me zu malli m'djag nje etje

Per oborret njato varre
Nga kjo gjam e rand shqiptare
Mall ne pritje zemrat ndar
Sy perlotur shpirt lot thar

Argjendi...
Neper bot veç po treten
Pak shqiptar me gjuhe mbeten
Valet e jetes i perplasin
Femit shqip s'po ju flasin

Flori...
I mjeri bab dhe qyqja nan
Naten rrojn veç me han
Iken djemt o nder gurbete
Fluturojn pertej mbi dete

Shqipja...
Ti dallendyshe bishteprer
Do shkosh atje ne pranver
Te Mali I That te liqeni
Drinin plak do ta gjeni

Rreshqet mberzitur permbi val
Ç'po na djeg i shkreti mall
Larg vendlindjes veç renkojm
Duke vdek SHQIPEN andrrojm


Ky tekst u dërgua nga  ru01cena   arsimdiberArgjend Lloga & Flori Lloga
Featuring: Shqipe Kastrati
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/10/2012
Muzika: Argjend Lloga & Flori Lloga
Orkestrimi: Vullnet Ibraimi


Argjend Lloga & Flori Lloga - Gurmbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurmbeti".
3. Video është e këngës "Gurmbeti", por nuk këndohet nga Argjend Lloga & Flori Lloga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:


Komente 0