Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjenda & Aida Doçi - Potpuri Dasmash (2021) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

O kjo dashnia vjen kur se pret
kerkush se ndal kur esht kysmet
e sa dush menja o jo me than
o kur don zemra nuk mundesh me lan

Dashni dashni pritem se po vi
te du pa fund ku je ti jam dhe un
2x

O kjo dashnia vjen kur se pret
kerkush se ndal kur osht kysmet
e sa dush menja o jo me than
o kur don zemra nuk mundesh me lan

Dashni dashni pritem se po vi
te du pa fund ku je ti jam dhe un
2x


Sa her me thrret un behem gjall
kur te therras ty pergjigje s'marr
un pergjigje menjeher e ti mbas nje ore
po kjo loj me mu ska met shku per dore

Hajt hajt ke me pa vetes keq je tuj ba
lojen mir e ke fillu po ne fund ske me fitu
2x

Sa her me thrret un behem gjall
kur te therras ty pergjigje s'marr
un pergjigje menjeher e ti mbas nje ore
po kjo loj me mu ska met shku per dore

Hajt hajt ke me pa vetes keq je tuj ba
lojen mir e ke fillu po ne fund ske me fitu
2x


Kush ska nejt me ty
smundet me kuptu
pse zemra pa tjeter
ka met dashuru
kush ska fol me ty
smundet me besu
pse ti e bon zemren
kurr mos met harru

O zemer zemer zemer te kam
asgje s'mungon kur me ty jam
2x

Kush ska nejt me ty
smundet me kuptu
pse zemra pa tjeter
ka met dashuru
kush ska fol me ty
smundet me besu
pse ti e bon zemren
kurr mos met harru

O zemer zemer zemer te kam
asgje s'mungon kur me ty jam
2x
Aida Doçi & Argjenda Doçi
Publikimi: 30/11/2020
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri


Argjenda & Aida Doçi - Potpuri Dasmash (2021)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasmash (2021)".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasmash (2021)", por nuk këndohet nga Argjenda & Aida Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Argjenda Doçi:


Komente 0