Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ariela Krasniqi - Mos Qaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Qaj" kënduar nga Ariela Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fermeri (Ismet Balaj) - Mos Qaj

Me fjalën të dua nga gjumi më zgjoje
nuk jemi më si atëherë
Me ty qershor është janari më thoje
edhe dimrin ma ban verë

Jetën ta fala e zemrën ma more
ty te besoja vërtetë
E bardhë është nata kur të kam ty për dore
nuk të lë se të kam jetë

Ref :

Jo ti mos qaj vet
e ktheve lumturinë në vaj
s'jam i yti tash jam i asaj
mos më thuj se je pendu

Jo un s'kam faj
S'jam i yti tash jam i asaj
Vet e ktheve lumturinë në vaj
Me t'fol muj po jo me harru

Me fjalën të dua nga gjumi më zgjoje
nuk jemi më si atëherë
Me ty qershor është janari më thoje
edhe dimrin ma ban verë

Jetën ta fala e zemrën ma more
ty te besoja vërtetë
E bardhë është nata kur të kam ty për dore
nuk të lë se të kam jetë

Nuk të shkoj gjatë ti ke ba jetën tane
një arsye s'ma ke thanë
Më le pa prit verën dimër ma bane
Unë po vuj e ti po qanë

Ref :

Jo ti mos qaj vet
e ktheve lumturinë në vaj
s'jam i yti tash jam i asaj
mos më thuj se je pendu

Jo un s'kam faj
S'jam i yti tash jam i asaj
Vet e ktheve lumturinë në vaj
Me t'fol muj po jo me harru.

C.M.B - Mos Qaj

Sonte krejt vendi po merr flak kush është me mu krejt durt nalt
sjeni fjal kalabisi qa kari pot dridhet zani
ju sjeni starsa ju sjeni starsa
Jem kon shum tri,jem rrit me mangupa tu u rrit met mdhaj

e tu formu grupa,tu u nis nshkoll tu u nal qaty te rruga,tu e sill
qytetin me dosta tu bo kruka rrepin tem kush se kupton
sjam fotokopje ti je bo monoton
Nashta krejt mund m'i pas ai që t'u ka rras
dikush t'mbajti ngat e dikush po t'përplas

Anani po hin me djeg si benzinkush o ma i fort e ti pidh
nane e din
Si fëmi i vogël m'ka pëlqy gjithmonë muzika
Para pasqyrës tu bo mimika
Shoh femna perpara shoh, femna permas
Me trup t'vogla e t'mdhaja tu e dridh full n'bas

Vec per ty garen e fitoj Vec per ty une sonte po knoj
kom femer kom rep jena te part ne shtet.
ti sum percjell spot thom ty e ati tjetrit pot thom
ty e ati t vjetrit. yehhaa yehhaa

Xheni - Mos Qaj

2x
Kam shkru vargje per ty kendoj
Ty e dashur do ti kushtoj
Kete keng ty ta kushtoj
Me lot ne sy do ta kendoj

Mos mos qaj mos qaj mos qaj
vet e dashur ti ke faj
Veq nje fjal dua te them
Kush na ndau shkoft ne xhenem

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi jeta me shkoj
Dite e nate per ty mendoj
Une per ty kurban do t'shkoj

2x
Une pa ty jete jetoj
Dhe qdo qast me mall e kujtoj
Ndixhoma zerin dhe mos qaj
Sa te jem xhall n'zemer do t'mbaj

Mos mos qaj mos qaj mos qaj
vet e dashur ti ke faj
Veq nje fjal dua te them
Kush na ndau shkoft ne xhenem

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi jeta me shkoj
Dite e nate per ty mendoj
Une per ty kurban do t'shkoj

Une pa ty moj si t'jetoj
Terr e zi naj naj......

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Gjergj Jorgaqi & Gramoz Kozeli
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz KozeliMë Shumë Këngë Nga Arjela Krasniqi:


Komente mbi këtë këngëAriela Krasniqi - Mos Qaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Qaj".
3. Video është e këngës "Mos Qaj", por nuk këndohet nga Ariela Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.