Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjeta & Ariana Ajredini - Kolazh Popullor Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hidhi floket mbrapa moj
Dhe mi vej kurore
C'faj te ka ky djali dhe moj
Qe si flet me goje
Ne ballkon ke dale moj
Dhe na ben me dore
C'faj te ka ky djali dhe moj
Qe si flet me goje

Bukuria jote moj
Djalin e verboi
C'faj te ka ky djali dhe moj
Qe si flet me goje
Zemren ia ke marre moj
Pa ty s'mund te rroje
C'faj te ka ky djali dhe moj
Qe si flet me goje

* * * * *

Eee lava syte
Eee lava duarte

E humba nane moj unazen e
2x

E aty prane
O kaloi nje djale

Ma mori nane moj unazen e
2x

E thoji nene
Dhe thoji xhane

Te me jape moj unazen e
2x

E thoji vete
E merrja vete

Bije si e ke mesuare
2x

* * * * *

E doli hena moj te keqen e
2x
I flet e ema moj te bijes e
2x

O sec e nis o moj c'e porosit
2x
Tu befte nena, ti mos u merzit
2x

Po ti moj nuse me leshka kafe
2x
Te erdhi dita moj te vish me ne
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Arjeta Ajredini & Ariana Ajredini
Publikimi: 02/12/2022
Produksioni: Bale
Beat/Instrumental: Bale
Teksti: Populli
Klarinetist: Ruzhdi BilbiliArjeta & Ariana Ajredini - Kolazh Popullor
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Popullor".
3. Video është e këngës "Kolazh Popullor", por nuk këndohet nga Arjeta & Ariana Ajredini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arjeta Ajredini:


Komente 0