Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arlind Rizahu - Gjynah

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjynah".
3. Video është e këngës "Gjynah", por nuk këndohet nga Arlind Rizahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Arlind Rizahu - Gjynah  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Ardian Kastrati

Video Produksioni:

BUG Production

Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T17:04:22+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjynah" kënduar nga Arlind Rizahu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arlind Rizahu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bajram Dobra - Gjynah

Mall zemra po Ndjen Pse ti nuk po vjeen
Pyetjet pa pergjigje po mi leen..
Ma mir është me m’Vra se kështu me ma baa..
Plaga që e hapee ilaq skaaa..
...

2x Gjynah me ndaa
Gjynah mos me u paa..
Gjynah kjo dashni e madhee
Me mbaru me ndarjee..
...
Joo zemra s’harron ndarjen spranoon
Edhe pse ma nuk te takoon
Ma miir me m’vra se qdo dit me paa
Plaga pa Takiim ilaq skaaa..

2xGjynah me ndaa
Gjynah mos me u paa..
Gjynah kjo dashni e madhee
Me mbaru me ndarjee..
...
...
2xGjynah me ndaa
Gjynah mos me u paa..
Gjynah kjo dashni e madhee
Me mbaru me ndarjee..

Azet - Gjynah

[PART1]
Ich hab' mein Blackberry wieder in die Hand genomm'n
Schlag' Dealern Schädel ein, bis Lila in die Kasse kommt
Sitz' mit mei'm Bruder im GL weiß, bin Beifahrer
„Aber so gehst du wieder rein!“, sagte mein Vater
Es tut mir leid, doch bei uns sind die Kosten hoch
Zu viel verlor'n mit der Flucht aus dem Kosovo
„Mach dir kein'n Kopf“, sagte Mutter, „wallah, Gott ist groß!“
Für jeden meiner Feinde gibt es Neuner-Kugeln kostenlos
Und nach den Haftstrafen, frag, manche kennen mich
Der trotz dicken Strafakten lachend in der Zelle sitzt
Ich muss jeden Tag lachen, weil immer gibt's am Ende Licht
Doch geh' ich drauf, Habib, nehm' ich Acht auf alle Fälle mit

Umhängetasche von Bottega Veneta
Alle meine Jungs sind Rebella, Rebella
Umhängetasche von Bottega Veneta
Alle meine Jungs sind Rebella, Rebella

Leben Gjynah
Stehen morgens auf, leben Gjynah
Leben Gjynah
Gehen abends schlafen, leben Leben Gjynah
Leben Gjynah
Kunden non-stop, leben Gjynah
Leben Gjynah
Umsatz non-stop, leben Gjynah

[PART 2]
Beten zu Gott, die Polizei kann mir ein'n blasen
Wallah, alles paradox, bitte verzeih mir meine Taten
Die Taschen voller Stoff auf gute Reise mit dem Wagen
Nur noch Batzen im Kopf lassen nachts wieder kein'n schlafen
Bitte hör auf zu träum'n, was juckt mich, wer du bist?
Hab' keine Angst vor deinen Freunden, hab' die Wumme unterm Sitz
Kam aus 'nem Kriegsgebiet und da hat man nie gelernt
Leute vorzuschicken mit der Hoffnung, dann alles zu klär'n
Aber kein Problem, bam bam, selbst an der Küste von Guyana
Wallah, fallen Schüsse vom Albaner
Bam bam, bam bam
Wallah, fallen Schüsse vom Albaner

Umhängetasche von Bottega Veneta
Alle meine Jungs sind Rebella, Rebella
Umhängetasche von Bottega Veneta
Alle meine Jungs sind Rebella, Rebella

Leben Gjynah
Stehen morgens auf, leben Gjynah
Leben Gjynah
Gehen abends schlafen, leben Leben Gjynah
Leben Gjynah
Kunden non-stop, leben Gjynah
Leben Gjynah
Umsatz non-stop, leben Gjynah

Ich war gezwung'n, keine Wahl, ich muss die Waffe nehm'n
Aus einem einzigen Grund, ich will euch lachen seh'n
Komm' zur Vernunft, erst wenn Umsatz in die Kasse geht
Bis es heißt: wieder vor Gericht, Revision abgelehnt

Bam bam
Wallah, fallen Schüsse vom Albaner
Bam bam, bam bam
Wallah, fallen Schüsse vom Albaner
Më Shumë Këngë Nga Arlind Rizahu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet