A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Ketu

U mbim ketu
qe kur shkrin akujt
historia jon
frymezon ortakujt

Kur e mprehem gurin
thireshim atlant
bronxin kur e derdhem
pellazge na than

Me parzmore hekuri
na njohen ilir
zoter mbi fortesa
arber te pavdir

Kur i mundem skllavet
ishim sundimtar
turqit kur i mundem
quheshim SHQIPTAR

Ketu lindem
perjet do te mbesim
jemi urdheruar kur te mos vdesim.

- poem written by Armela Sala


- Submitted by Armela Sala -

Not Yet Rated
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019