Tema: Poezi Për Familjen

Nuse Degjo Mamane

Cupe qe zbukuron dynjane
te presin nuse ne lagjen matane
lulja me e bukur e natyres
te presin nuse matane ures
je me e bukura e dherit
te mi besh yzmet vjeres dhe vjerit
te me shkosh me burin mire
gjithe jeten me pafsh haire

- poezi nga Arqile Sidheri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1