Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Arsa Dervishi
  • Vendlindja:
  • Gjakove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Gusht 2007
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Arsa Dervishi është këngëtare. Arsa eshte ne shkollen "Kelmend Rizvanolli" ne Gjakove eshte inteligjente dhe e zgjuar. Perveq anes artistike ajo e ka talent shkrimin e poezive ku ka marr pjese ne karvane te ndryshme poezish ne shkollat ne Gjakove, eshte shume shume aktive. Ka fituar shpeshhere neper TopListat e kengeve per femije ne televizionet nacionale te Kosoves.

Në vitin 2016, Arsa Dervishi merr pjesë në Lyra Fest 2016 me këngën e saj të parë "Violina Dhe Bilbili", ku zuri vendin e trete dhe mori çmimin "Deputantja me e mire".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet