A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Mjerimi

Sa net barkun e boshatisur
sa net i merzitur
shume vuajtje ka
kete e quajme ''Mjerimi''

mjerimi ka vuajtje qe kurre s'harrohen
ecin perpara por kurr nuk drejtohen
nuk ka rruge as dalje per to
thjeshte te mbyllin syte e te mendojne tek i madhi ''Zot''

ka deshire qe mjerimi te perfundoj kudo
te jetojn te lumtur e barkun te mbushur plot
jo me lot ne sy te jetojme plot paqe dhe dashuri ...


STOP ''MJERIMI''

- poezi nga Arsela.P


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019