A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Mergimi

Ecja nen driten e henes
ne rruget jashte atdheut tend
me ushtimat e kafsheve gjithkund neper mal

i merzitur nga ndarja prej familjes
hyr e mendo se cfar te duhet ateher pasuria??
i vetmuar ngado te ecesh
lumturin e atdheut kurr nuk do ta gjesh

loti i familjes ne faqe po pikon
pse ai femi larg po u shkon ??
lerni menjeane pasurine por shikoni
dhe ecni drejt lumturise

- poezi nga Arsela.P


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019