Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arseldi Muça

Arseldi Muça
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Arseldi Muça është këngëtar. Ai merret me muzikë prej katër vitesh, që nga pjesëmarja e tij në një festival fëmijësh. Ai është angazhuar në disa aktivitete muzikore ku ka marrë dhe një çmim të parë. Pasioni i tij është muzika klasike dhe luan në fizarmonikë. Zgjedhja e këtij instrumenti nuk është aspak rastësore. Ai mendon se duke mësuar fizarmonikën do ta ketë të thjeshtë të mësojë çdo instrument tjetër. Arseldit i pëlqen shumë shkolla veçanërisht lëndët ekzakte si matematika dhe vizatimi. Ëndërron të bëhet arkitekt kur të rritet.

Në Dhjetor 2017, Arseldi Muça merr pjesë në Ylberi 2017 me këngën "Duam Europën".

Në Dhjetor 2017, Arseldi Muça merr pjesë në Ylberi 2017 me këngën "Nëna Jonë".

Në vitin 2018, Arseldi Muça merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Dhjetor 2018, Arseldi Muça merr pjesë në Ylberi 2018 me këngën "Melodia E Gjumit".

Në Dhjetor 2019, Arseldi Muça merr pjesë në Ylberi 2019 me këngën "Më E Shtrenjta Në Botë".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0