A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Ndotja E Mjedisit

Pemet u thane
Kafshet vrane
Qielli u verenjt
Njerezit i prene pem't

Soba u ndez
Vendi u nxeh
Fabrikat u ndertuan
Mjedisin e lenduan

Makina filloi te ec
Ajo kurre nuk ngec
Tymin e leshon
Ajrin e demton

Mbeturina sa te dush
Thesin asnje nuk e mbush
Te gjitha jane ne toke
Te shperndara jane ne bote

- poem written by Arsen Kurtashi


- Submitted by Arsen Kurtashi -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  13Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019