A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nata

Nata eshte e qete
Duket sikur flet
Me yjet na ndricon
Neve s'na harron.

Kur shtrihesh ne bar
Nen henen e bukur
Te duketsikur je lare
Ne driten e strukur.

- poezi nga Arsen Kurtashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019