A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Hena

Naten ju mendoni,
Se eshte erresire,
Por ju po gaboni,
Aty,eshte nje hene e mire.

Hena naten na ndricon,
Rrugen na tregon,
Drite nga dielli merr,
Ai kurre nuk e tradhton.

Hena fillon naten,
Edhe mbaron diten,
Ajo kurre nuk planet,
Vetem rrotulliset.

- poem written by Arsen Kurtashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019