A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Dimri

Erdhi dimri plot gezim,
u be vendi krejt i bardhe,
dhe ne femijet ne cdo ore,
duam te rrime e luajme ne bore.

Jashte eshte shume ftohte,
dhe ne vishemi trashe,
dhe pastaj rrime ngrohte,
ne batanijen e mendafshte.

- poezi nga Arsen Kurtashi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019