A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Dielli

Dielli shume ndricon,
Neve s'na harron.
Na shendrit plot dashuri,
Na dergon neve rrezati.

Pemet i rrit,
lulet i shendrit.
U jep gjallesave ngrohtesi,
I shton tokes blertesi.

Fillon ne mengjes,
mbaron ne darke.
Henen e ndricon,
Jete tek ajo percon.

- poem written by Arsen Kurtashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019