Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Arsim Bunjaku është një autor këngësh dhe këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Arsim Bunjakun e gjejmë të pranishëm në skenën muzikore dikund në fillim të viteve '90. Ishte kjo koha kur formohet grupi muzikor “Mesnata” dhe aty ishte si guitarist dhe vokal i grupit. Këngët e para filloj ti shkruaj për grupin “Mesnata” dhe në mungese se studiove muzikore këto këngë lansoheshin në kafiteritë e asaj kohe në Prishtinë. Më vonë pas përfundimit të luftës,e gjejmë në bashkpunim me pothuaj të gjithë këngëtarët e estradës shqiptare m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Fatmir Muja

Adrian Hila

Florent Boshnjaku

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Pandi Laço

Klodian Qafoku

Genti Lako

Tags: Arsim Bunjaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet