Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku - Unë Nuk Jam Si Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dikur më ke thanë që ma ke inati
Që s’po mundesh me m’pa me sy
Si di çka u bë, si e deshti fati
Fjalët e tua krejt tu kanë kthy

II
Dikur më ke thanë, i ke sytë me maje
S’po len vajzë ti pa e shiku
Fjalët i ke ndrru dhe tash ashiqare
Zemra të digjet me nejt me mu

Reef
Unë nuk jam si ti
Për ty s’foli keq
Cila ishte zemra e jote
Krejt e kanë marrë vesh
***
Unë nuk jam si ti
Dashuroj me shpirt
Çka ke pas në dorën tënde
Kurrë nuk e ke ditë

III
Mua mos mu lut gjeje dikend tjetër
Lutjet e tua për mua s’kanë vlerë
Edhe pse dikur të kam dashur tepër
Tash s’më merr malli me t’pa asnjëherë

Përsëritet strofa e II

Reef


Ky tekst u dërgua nga  ardian


Nuk kemi video për këtë këngë.
Arsim Bunjaku - Unë Nuk Jam Si Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Unë Nuk Jam Si Ti".
3. Video është e këngës "Unë Nuk Jam Si Ti", por nuk këndohet nga Arsim Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arsim Bunjaku:


Komente 0