Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arsim Bunjaku - Aldi I Nanës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Fjala e fundit
Që u tha nga ti
Pritëm nënë moj
Pritëm se po vijë

II
Por ti s’erdhe
Si t’përcollëm sot
N’vend t’buzëqeshjes
Të pritëm me lot

Reef
Aldi i nanës
Hapi sytë një herë
Po i lutem zotit me gjithë shpirtë
Mos na e merr, mos na e merr
***
Aldi i nanës
Dukesh sikur fle
Si u ndal kjo zemër kaq e re
Mos na le, mos na le

III
Lajmi i zi
Rrugën shpejt e gjenë
Jeta e jote
E shkurtë paska qenë

IV
Si u shua
Një shpirtë kaq i bardhë
Si t’jetojmë ne
Kur ti s’je i gjallë, i gjallë

Reef
Aldi i nanës
Hapi sytë një herë
Po i lutem zotit me gjithë shpirtë
Mos na e merr, mos na e merr
Aldi i zemrës
Arsim Bunjaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/09/2015
Muzika: Arsim Bunjaku
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: EMF Creative


Arsim Bunjaku - Aldi I Nanës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aldi I Nanës".
3. Video është e këngës "Aldi I Nanës", por nuk këndohet nga Arsim Bunjaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arsim Bunjaku:


Komente 0