A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Agim I Fundit

(Babait tim të ndjerë)

Përshëndete diellin
Bashkë me perëndimin
Ikë në përjetësi

Fati m’i përkund kujtimet

Perëndia të trokiti në zemër
Eja pas meje të tha
Unë e gris buzëqeshjen

Atë dashuria më mungon
Pa ty bonjakë jam
Nga agimi i fundit...

- poezi nga Arsim Halili


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019