Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami - Rri Me Shiun (Feat. Groph Monte)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Baby me vret kujtimi për ty
Kur e di qe sonte bashk
Me qytetin e vetmuar
Lagesh ne shi

Gjersa qaj për ty (Qaj për ty vashe)
Qetesia me prek
E vetmuar ne këtë nate (Rri me shiun)
Rri me shiun qe bie
Ne qytetin e harruar (Qytetin qe me vret kujtimet për ty)

Me kujton ne ty (Kujton ne ty)
Çdo agim i ri (Mengjez)
Qe e pres e zgjuar
Një keng e shuar
Me shiun qe bie
Ma kujton vitin e kaluar

Flas me shiun baby
Kjo nate me sjell mallkim

S'dua besoj se unë jam pa ty
Ne naten e fundit
Ditën e fundit
Dua te shoh edhe ni her 2x
Ti puthi buzët e tua leht
Të perqafoj edhe ni her

Baby dikur ishim bashk ne ket qytet
Dhe çdo gjë kishte kuptim
Era na prekte trupin ngadal
Ndërsa sonte i vetmuar
Rri e flas me shiun
Ky shi qe sonte me vret kujtimin për ty

Zemra ime pa ty (Shpirti im)
Pa ty shpirti im
E lenduar
Nga kujtimet (Qe me shuan)
Qe zbehen ngadal
Për dashurin e shuar

Mendoj për ty
Për një dashuri te perenduar (Qe me shuan)
Ne këtë nate (Mbremje)
Flas me shiun qe bie
Ne qytetin e harruar

Flas me shiun baby
Ne qytetin e harruar

S'dua besoj se unë jam pa ty
Ne naten e fundit
Ditën e fundit
Dua te shoh edhe ni her 4x
Ti puthi buzët e tua leht
Të perqafoj edhe ni her

S'dua besoj se unë jam pa ty
Ne naten e fundit (Ditën E fundit)
Ne ditën e fundit (Natën e fundit)
Ne naten e fundit (S'dua besoj)
Ne ditën e fundit (Ne naten e fundit)

Ky tekst u dërgua nga Arta BajramiPublikimi: 01/12/1999


Më Shumë Këngë Nga Arta Bajrami:


Komente 0


Arta Bajrami - Rri Me Shiun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rri Me Shiun".
3. Video është e këngës "Rri Me Shiun", por nuk këndohet nga Arta Bajrami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.