A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Arta Bajrami - Hajredin Pasha


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

//Sorry, this song lyrics is not yet available "Hajredin Pasha" sung by Arta Bajrami.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Hajredin Pasha".
The music video from Arta Bajrami attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Daut Zenku - Hajredin Pasha

Hajradin Pasha
Heeeej
Hajradin pasha o po na bjen o Radikës
jalla ç’u bot o ju malet e Dibrës.
Jalla ç’u bot ju malet e Dibrës
boni mexhlis në atë fushë t’gjuricës

Në fushë t’gjuricës besa te kalaja
Hajradin pasheën e ka gjet belaja
Ne ket pashën belaja e ka gjet
Me malet e Dibrës deshti me lidh besë.

Me lidh besë medin e me imon
Turqve Dibrën deshti me va dhon
Hajradin pasha more kry hutraç
S’merret Dibra me gërbaçe

Hajradin pasha more kryeshnik
se s’osht Dibra selanik
Selanik as Prilep
çysh e lype ne Dibër e gjete

Hajradin pasha ku e le ushtrinë
Në fushë të Gjuricës besa mi kanë ngri
Në fushë të Gjuricës besa mi kanë ngri
Jo ma pak besa veçse 12 mij

Jo ma pak veçse 12 mij
kanë mbet n’llogore në vorre pa i shti
jo ma pak veçse 12 mij
kanë mbet në istikome në vorre pa i shti
Hajradin pasha ku e le atin,në Radik m’ka mbet i ngrati.

Hashim Shala & Tahir Drenica - Hajredin Pasha

Haradin pasha po na i bjen radikes
jalla qu ban kto malet te dibres
jalla qu ban kto malet te dibres
bajn mezhlise ne at fushe gjurices
bajn mezhlise ne at fushe gjurices

nfush te gjurices te kalaja
haradin pasha e ka gjet belaja
kjo belaja pashen e ke gjete
malet e dibres qna kan lidh bese
malet e dibres qna kan lidhe bese

kan lidh bese te tan
turqve dibren mos jau dhan
haradin pasha more kryehutaqe
srrihet dibra me gerbaqe
srrihet dibra more me gerbaqe

haradin pasha mos u bane budalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
o pashe more krye shenike
s'asht ba dibra selanike
s'asht ba dibra selanike

selanike o more e as prilepe
qysh e lype ne diber e gjete
haradin pash ku te kn met ty ati
ne radike me ka met i ngrati
ne radike me ka met i ngrati

haradin ku i le taborret
ne diber te madhe besa ne llogore
haradin pasha ku i le ushtrine
ne fush te dibres gjithe te grime
ne fush te dibres gjithe te grime

ne fush te dibres mi kan gri
jo ma pak veq se 12 mije
jo ma pak veq se 12 mije
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie

Nikolle Nikprelaj - Hajredin Pasha

Heeeeeeeej
Hajredin Pasha
Oh po i bjen oh radikes
Valla ku jan oh Kto malet e Dibre'es?
Valla ku jan oh Kto malet e Dibre'es?

Heeeeeeej
Valla ku jan oh mor' këto malet e Dibres?
Hajro ku ven oh mor' n'at fush oh t'Gjorices?
Oh Hajro ku ven mor' n'at fush oh t'Gjorices?

N'fush t'Gjorices oh more ke kala'aja
Haredin Pashen e ka gjet bela'aja
Haredin Pashen e ka gjet belaja

Se belaja Pashen q'e ka gjete
Malet e Dibres more kan lidh Be'se
Malet e Dibres more kan lidh Bese

....

Heeeeeeeeeeej
Ka ja lidh bes oh por kan lidh oh deda'hane
Turku Dibren oh mos më ja la'anë
Turku Dibren oh mos më ja lane

Heeeeeeeeeeej
Hajredin Pasha oh mor kry hutaqe
S'lidhet Dibra more me kerbaqe
S'lidhet Dibra more me kerbaqe

Hajredin Pasha ku e ke oh ushtri'hine
Malet e Dibres oh mor'mi kan ngri'hije
Malet e Dibres oh mor'mi kan ngrije

Heeeeeeeeeeej
Malet e Dibres oh kan me ta te tanë
Nuk jan pak oh mor' por 12 mijë
Nuk jan pak oh mor' por 12 mijë
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019