Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Tani (Artan Shqadha) - Karrigia E Kujtimeve  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

03/06/2012

2012-06-02T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9
Nuk di ku je tani
kete nate qe shiu lage
shume kohe qe s'te kam pare
e zerin s'ta kam degjuar
ne krahet e kujt fle
e buzet kush ti puth
ndopak me kujton
a me ke harruar

Dhe ja kaluan ditet
kaluan muajt kaluan vitet
kete nate qe shiu bie
kujtimet mbrapa kthen
si koha te ndryshon
te ben qe te kuptosh
se plaget qe krijon
nje dite vete do ti ndjesh

refreni

Dhe ja ku jam tani
ne karrigen e kujtimeve
ashtu si i burgosuri
qe bisedon me vitet
ne zemren time hyre
dhe rrenjet thelle i ngule
ti je nje dashuri
qe vitet dot se shkulen

Dhe ja ku jam tani
ne karrigen e kujtimeve
ashtu si i burgosuri
qe bisedon me vitet
do e vuaj ate dashuri
sa here qe shiu bie
si kocka qe ndjen dhimbjen
sa here qe moti prishet

*

Jetuam dhe u ndam
nje enderr e braktisur
atje ne ate stacion
ku hekuri flet me ndryshkun
kujtoj lotoje heshtur
pas xhamit te vavonit
dhe une aventurieri
shtrengoja buzeqeshjen

teksti & muzika . Artan Shqadha


Ky tekst u dërgua nga Arengero
Më Shumë Këngë Nga Tani (Artan Shqadha):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet