Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - O Studente Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Një motorr rrugën ma preu
për pak desh ndodhi aksident
i inatosur ju afrova
dhe i thashe mos je i çmendë

Befas zëri degjua
dhe një falje më kërkoi
kaskën hoqi e pikëlluar
jam studente më tregoi

Jo se prisja, jo se prisja
që një vajzë të shikonja
përmes buzësh ngecën fjalët
s'dinja se çfarë ti thonja

Jo se prisja, jo se prisja
që një vajzë të shikonja
përmes buzësh ngecën fjalët
s'dinja se çfarë ti thonja

Miqësisht ne u takuam
dhe pastaj unë u largova
por diçka më mbeti në mendje
emrin si nuk ja mësova

Doja ta njihja më afër
po nuk dija ku jetonte
jam studente më kish thënë
po s'dija se ku mësonte

O studentja simpatike
ty unë shumë po të kërkoj
as në shkollë e as në rrugë
ty s'po mundem të shikoj

O studentja simpatike
ty unë shumë po të kërkoj
as në shkollë as në rrugë
ty s'po mundem të shikoj

Kur në shkollën e saj unë shkova
ajo ishte në mësim
prisnja orën të mbaronte
dhe s'po kisha më durim

Dhe kur vajza mu afrua
i thashë që të dashuroj
që ditën kur të takova
veç për ty unë po mendoj

O studentja ime e bukur
syri yt është një magji
je ti vajza më e bukur
je e vetmja mrrekulli

O studentja ime e bukur
syri yt është një magji
je ti vajza më e bukur
je e vetmja mrekulli


Ky tekst u dërgua nga enea cuni keqArtan Xhija
Publikimi: 01/12/2001
Muzika: Artan Xhija
Teksti: Artan Xhija


Artan Xhija - O Studente
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Studente".
3. Video është e këngës "O Studente", por nuk këndohet nga Artan Xhija.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Artan Xhija:


Komente 0