Audio

Artur Qerimi - Dashnore


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/07/2013

2013-07-18T00:02:56

Këngë e albumit:

"Vetem Harem"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashnore" kënduar nga Artur Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Labi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kalon ne qytet
e ti nuk me flet
i vetmuar kam mbet
a jetohet vet n'kete jete

Ah dashnore
zemren ma morre
Ah dashnore
pse s'me fole

Ty vone nuk po t'bahet
e jeta mu po m'thahet
vec njeher me m'buzeqesh
ti dimrin ma ban ver

Ah, dashnore
zemren ma morre
Ah, dashnore
pse s'me foleMë Shumë Këngë Nga Artur Qerimi:

Më Shumë...