Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artur Qerimi - Napoloni Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Napoloni" kënduar nga Artur Qerimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aziz Murati - Napoloni

jallam hopa opa dipidipidopa
jallam hopa opa dipidipidopa
kush kercen naplonin
e kush kercen naplonin
nusja bashk me dhandrin
nusja bashk me dhandrin

o maria maria faqet gurabia
o mari marijana faqet me nishana
o maria maria faqet gurabia
o mari marijana faqet me nishana

jallam hopa opa dipidipidopa
jallam hopa opa dipidipidopa
lujma lujma belin ta fal lala qemerin

o maria maria faqet gurabia
o mari marijana faqet me nishana
o maria maria faqet gurabia
o mari marijana faqet me nishana

Haxhi Maqellara - Napoloni

E jalla jalla jalla kush po kercen
Jalla jalla jalla kush po kercen

E kush kercen napolonin
Kush kercen napolonin
Çunat e koridorit
E çunat e koridorit

Lujma lujma belin
Lujma moj lujma belin
Ta fal lala qemerin
Ta fal lala qemerin

O mari maria
Faqet gurabija
O mari marjana
Faqet me nishana x2

E jalla jalla jalla kush po kercen
Jalla jalla jalla kush po kercen

E kush e bon haremin
Kush e bon haremin
Çunat e Ali Demit
Çunat e Ali Demit

Lujma moj lujma shtatin
Lujma moj lujma shtatin
Ta fal lala sahatin
Ta fal lala sahatin

O me marsh te ligat
E mu bofsh kurban
Me jaranit isha
E jaranit jam x2

...

Greta Zani - Napoloni

e kush kercen napolonin
kush kercen napolonin
i bon qefin nuses
o i bon qefin dhondrit
e lujma lujma belin(2x)
ta fal lalla qemelin(2x)
e lujma lujma shtatin(2x)
ta fal lalla sahatin(2x)

o mari marija faqet gurabija
o marijan marijana faqet me nishana
mari marija faqet gurabija
o marijan marijana bukur tka bo nona

e jalla mori quno
e bushen si polumo
e mos ma pi rakin
se te bon zolum
e pije pije me karar
se ste bon zarar
pije pije me karar
se ste bon zarar

e qke mi goce ce po rrin ke shpija(2x)
kam hallet e mija quno me ka zen dashnija(2x)

goce e vogel e goce vogel o
hajde sec ja more zemren djalit o(2x)

e qke bre quno ce po rrin ke qesmja(2x)
kam hallet e mija goce me ka hub qeleshja(2x)

goce e vogel e goce vogel o
hajde sec ja more zemren djalit o(2x)

kush ta boni lal ta boni mendja(2x)
e shko e mytu lalo ke zenja(2x)

je e vogel rumbulak
un me ty kam zon marak
hajde hajde marshalla
qun me ty kam rran sevda(2x)

mendja jote ty te pas ne qafe(2x)
piqiruki lales na bone arape(2x)

je e vogel rumbulak
un me ty kam zon marak
hajde hajde marshalla
qun me ty kam rran sevda(2x)

na ka ardh nje goc e vogel
shtati saj por si selvi(2x)
un me ty mi goc e vogel
un me ty kam rran dashni(2x)

mun ke shakervoni
te pret lalla tye
aty rri perhera
qaj me lot ne sye(2x)

ti moj goc moj goc tirane
me at shtat por si bajrak(2x)
qunat e mahalles tone
na i bone ti marak(2x)

mun ke shakervoni
te pret lalla tye
aty rri perhera
qaj me lot ne sye(2x)

o qpo fyt nona lal bi shpirti gonit
he moj lule moj gjone(2x)
o qpo ja bon oj lal me zen jaranit
he moj lule moj gjone(2x)

o po te pres mi goce ke kalaja
he moj lule moj gjone(2x)
o se me ty mi goce mka zon sevdaja
he moj lule moj gjone(2x)

po te pys po te pys
po te pys sa vjec ce je(2x)
une jom une jom
une jom nizet e tre(2x)

hajde goc hajde goc
hajde goc e rri me mu(2x)
perveq teje perveq teje
perveq teje tjeter sdu(2x)

falmi mu falmi mu
falmi mu dy syt e shkru(2x)
perveq teje perveq teje
perveq teje tjeter sdu(2x)

her me pare her pa pare
osmon aga
kjo dynja qoka me halle
osmon aga(2x)

osmone osmone osmon aga
jalla jalla jalla jalla
hajde marshalla(2x)

osmon aga djali rri
osmon aga
nat e dit tuj pi raki
osmon aga(2x)

osmone osmone osmon aga
jalla jalla jalla jalla
hajde marshalla
osmone osmone osmon aga
jalla jalla jalla jalla
osmon aga

osmone osmone osmon aga
jalla jalla jalla jalla
hajde marshalla
osmone osmone osmon aga
jalla jalla jalla jalla
osmon aga

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/07/2013Më Shumë Këngë Nga Artur Qerimi:


Komente mbi këtë këngëArtur Qerimi - Napoloni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Napoloni".
3. Video është e këngës "Napoloni", por nuk këndohet nga Artur Qerimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.