Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Iluzion

Vitet thyhen, n'iluzionin kohë
Jeta,trup i gjallë ajo
Shpirti Ai, hynjori pa kufijë

Lindja se di,fillim
Vdekja ndoshta,mbarim

Sot,dje,atje,Ne
Ishim,Jemi,kohen burg kemi
Bime e gjelber jemi
Vazo, botën kemi
Nese,ndoshta kujtim jemi

Jeten me endrra ushqeni
Enderrat ushqim mos i pandehni

Neser!Neser për ju sdo ketë
Sot ti je i gjithi ky moment.
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3teksteshqip.com © 2007 - 2017