A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Asgje Sikur Dielli - Adresa


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/09/2015

2015-09-25T10:44:29

Më Shumë Nga

Alban Nimani

Teksti:

Kastriot Gjini

Këngë e albumit:

"Disident"


Ku e ke shtëpinë moj vajzë,
s'të pyes dot jo.
Adresën e saj të thjeshtë,
kush do ma tregojë?

Dhe i pyeta dy tre shokë,
por nuk dinin gjë,
Kurse dy shoqet e saja,
më qeshnin pa zë,

Eca rrugëve s'di sa eca,
të kërkova ty,
Krejt papritur dole para,
më pe drejt në sy,

Dhe më the cfarë kërkon,
Këtë mbrëmje i vetëm pse rri,

T'u përgjigja pak vonë,
do desha adresën ta di.

Oh sa fort na rrahu zemra,
dorën kur ma dhe,
Dhe adresën që se dija,
vet ti vashë ma dhe,

Kur u ndamë atë natë,
unë ecja përmes dashurisë,
Më tregove o vashë
adresën e vet lumturisë.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019