Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pranvera

Hiqet bora
Vjen pranvera
Knon bilbili
Si herat tjera


Qelin lulet
Ngjyra-ngjyra
Dhe bejne gara
Cila është më e mira


Qelin pemet
Ngjyra-ngjyra
Qe ti bejne
Frytet me te mira

Era vjen kudo qe t'shkojsh
Qelin lulet neper kopsht

Ne si punetore
I ujisim
Ato si shperblim
Na flladisin

Vjen dallëndyshja fluturim
Posa te degjoj
Se erdh pranvera ne vendin tim

- Poezia u dërgua nga Mari -Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  45teksteshqip.com © 2007 - 2017