Më mbaj mend (për 1 muaj)

ATTA - 24 Karat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Teksti:

ATTA

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

03/10/2019

2019-10-03T17:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "24 Karat" kënduar nga ATTA.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga ATTA i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kastro - 24 Karat

Refreni:
Kerkon mos e shaj se vet um ke shti me ta bo ty veten bajat
Qysh je ka mendon mu shty argjend me 24 karat
24 karat edhe shoqet e tua pom thirrin dukat
24 karat ti e din vlerat tona dite e nate
24 karat ajo po thot ti je
24 karat ajo ajo ajo do mi ble

Jaranat e shtrejt tu nje sikur eskobara e ti je tu flejt
Dina me livrit dit e nat e jo me nejt beef me stres jo me kta jon tu rrejt
Se pasha at nan te na mun me marr lakmi s'pom interson ti qa ke ni
Jom shembull prej 1 mi bo 2 kryt e nalt hon e don si mafi
Tu shumu tu shumu mon cheri paret si qojm n'bank ka run nana n'tepi
Tu hargju tu hargju mon ami nashta i keq po nenqim si Frank Ribery
Party te shpija deri sa t'vin me na marr policia
Asnihere s'kem bo sene perinat qato suksesi m'percjell ma shum se ni nat

Refreni:
Kerkon mos e shaj se vet um ke shti me ta bo ty veten bajat
Qysh je ka mendon mu shty argjend me 24 karat
24 karat edhe shoqet e tua pom thirrin dukat
24 karat ti e din vlerat tona dite e nate
24 karat ajo po thot ti je
24 karat ajo ajo ajo do mi ble

Apet kurgjo so intersant se i provum krejta
Nese une najher arrogant ma ka imponu jeta
Se kurgjo s'kom pas jackpot veq kom lujt dit e ma dit e ma fort
Se kto probleme per mu dije jon veq sport jav kom prish disponimin foto pasaport
KASTRO ku je kon pse na ke lon qaq shum dashni sa sdi qka met thon
E suksesin bashk ja qojm qatnyve qe dje neve n'lloq um kan lon
Rrethi jem me pare edje ftyr sun nihesh si une kur kqyresh n'pasqyr
S'jena shok jo kurr more bir rri qary ku ke menu o ma mire...

Refreni:
Kerkon mos e shaj se vet um ke shti me ta bo ty veten bajat
Qysh je ka mendon mu shty argjend me 24 karat
24 karat edhe shoqet e tua pom thirrin dukat
24 karat ti e din vlerat tona dite e nate
24 karat ajo po thot ti je
24 karat ajo ajo ajo do mi ble

Maya Alickaj - 24 Karat

Mua hallin mos ma qani
Se nuk jam haxhi pishmani
S'rroj me llafe e me lutje
Por i them te liges tutje

S'rroj me llafe e me lutje
Por i them te liges tutje

Ref...x2
O Syri qe ndez Ylber
Une jam mjalte e jam sheqer
Bej ç'te besh dergo haber
Se vjen tjetri dhe me merr

Ah kjo jeta eshte fat
Por duhet dhe pak inat
Une jam labe dhe s'e zgjat
24 karat

Une jam labe dhe s'e zgjat
24 karat

Ref...x2
O Syri qe ndez Ylber
Un jam mjalte e jam sheqer
Bej ç'te besh dergo haber
Se vjen tjetri dhe me merr

Ne me do o djal i mire
Hajde e ma gjej shtepine
E ta lidhim ne krushqine
Ta gezojm gjithe Laberine

E ta lidhim ne krushqine
Ta gezojm gjithe Laberine

Ref...x2
O Syri qe ndeze Ylber
Une jam mjalte e jam sheqer
Bej ç'te besh dergo haber
Se vjen tjetri dhe me merr

...

Ref...x2
O Syri qe ndeze Ylber
Un jam mjalt e jam sheqer
Bej ç'te besh dergo haber
Se vjen tjetri dhe me merr
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet