Më mbaj mend (për 1 muaj)


Augustin Uka & Bajrush Doda - Dy Zogjë T'malit (Këngë Për Dedë Gjon Lulin)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Zogjë T'malit (Këngë Për Dedë Gjon Lulin)".
3. Video është e këngës "Dy Zogjë T'malit (Këngë Për Dedë Gjon Lulin)", por nuk këndohet nga Augustin Uka & Bajrush Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Augustin Uka & Bajrush Doda - Dy Zogjë T'malit (Këngë Për Dedë Gjon Lulin)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Hite Te Perjetshme 2"

Këngë e albumit:

"Moj Toke E Kosoves"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Bajrush Doda

04/08/2014

2014-08-04T10:06:27+00:00OOO dy zogjë t’malit o ne rrem po knojnë
bash Dedë Gjonin
oohh mor pe vajtojnë vajtojnë Deden
eejj qat atdhetarin zjarr jau dogjen
oho robt për s’gjalli me ta ke oo
oOO Prenka i Canit shtat nishanaaa
që po i ban prej arit prej Evropes
erdh prej Luls t’ballkanit sulem t’madh
ata po i bajnë Kralit n’male t’mdhaja
oo n’male t’shpesha n’Bjeshkë të Brojes
oo neper kepa lufton Kola
ehh mor Nika e Deda oficira
besa me paleta kapetana
oo kem togera dilli o i fort
oo jan mush n’Kelmend o n’Kelmend
atë ditë kur rrezik ju bo kti Dedës
nai ka nal rreziku dy tre pluma
ma ka rrok armiku po i Zot fortë
oo dha e qiti bini o vllazen
oo të luftojmë gjallë anmikun
oho t’a shkatërrojmë a po ngoni
o shokë e vllazni marrë me ka e
ajj plumi n’mushkni nuk po muj
pajj frym me u ngi ju luftoni
o more mos e lshoni se nuk qohet
oo n’kom Dedë Gjoni luftojnë trimat
ata për vatan plot asqer
që ashtë mush n’Kelmend o n’Kelmend
koka mush ushtrii komisari
o kish dalë tuj prit e lyp Dedën
ku gjindet me shpi e run flamurin
heej kuq e zi kanë dhanë jeten
trimat për liri janë betu
o der sa t’vdesim komb as besë
joo s’do ti shesim për pa i mbush
kto votra me uj jem shqiptar
m’za t’madhe briti
eh komisari kulles shpejte
ehh o jepet zjarri u kall mrena
ee po del ai djali qyqja nona
ee po shkoj per s’gjalli tu pa djalin tem
eepo n’midis zjarrit syt të nxjerrun
oo dy zytë e ballit u kall shpia
eeeoo bajraktariiiitt
oo për vatan sall për komb t’shiptarit eee.


Ky tekst u dërgua nga A. Flugaj
Më Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet