A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Augustin Ukaj - Ali Pasha Burre I Vogel


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/04/2013

2013-04-01T04:33:52


It's a long time that we try finding the lyrics to "Ali Pasha Burre I Vogel" sung by Augustin Ukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Augustin Ukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Bijt E Sefes. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ali pasha burre i vogel
shkoj te mreti ja ka marr doren
Shkoj te mreti ja ka marr doren
padishah me ma fal Gjakoven
Padishah me ma fal Gjakoven
ta kan ba o ni faj te vogel
Faj te vogel o faj pa iz
preng Isbashin Mehmet Alin-e
Preng Isbashin Mehmet Alin
ka shit Nishin e Kushumlin-e
Shiti Nishin e Kushumlin
shiti Bosnen e Rumelin-e
Shiti Bosnen e Rumelin
o s´don me lshue Plaven e Gucin
Spo don Plaven me ja l´shu-e
ra n´Gjakove o Hudut me vnu-e
Mymleqeti e kan rrethu-e
jo s´pe lan hudut me vnu-e
Mehmet pasha qa ka punu-e
e Stambollit fjal oi ka qu-e
Tjeter pashe n´Gjakove me pru
se ky vend s´koka per mue
Mymleqeti e kan rrethu-e
jo s´pe lan hudut me vnu-e
Qafa shkurt o m´ka qillu
e s´po muj o me duru
Osman pasha qa ka punu
krejt shiptarve selam per mu-e
Mehmet pashen gjalle mos me l´shu
se murtat-o ka qillu
n´Qemer t´vogel jam nguju
Mehmet pashes fjal o i kam qu-e
Mu Miskovi o m´ka rrethu
lypsha buk mitana m´ka qu-e
Ashtu bajke aj Mehmet pasha
ly barut o m´qojke qorapa
Krisi pushka ushtoj pazari
thojn u vra Mehmet Pashe Maxharri

Thojn u vra-e Mehmet Alia
hejjj ja dha hakun-o
aj more shipetaria o heeemore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019