A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Augustin Ukaj & Vellezerit Ukaj - Haxhi Zeka


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/10/2013

2013-10-02T13:43:29

See Also

Vellezerit Ukaj

Song from the album:

"Kenge Arshikie"It's a long time that we try finding the lyrics to "Haxhi Zeka" sung by Augustin Ukaj & Vellezerit Ukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Augustin Ukaj & Vellezerit Ukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ilir Shaqiri. We wish that's the lyrics you are looking for:

Eee, n'gryk te pejes n'ato shkrepa,
nder shqiptar o na u lidh besa.

Haxhi zeka nau qu ne kame,
po i bashkon o krenar shqipetare.

Dul haxhia mor po mban fjale,
me lidh besen per vatane.

Me bashkue si burrat moti,
si ne kohen e kastriotit.

Amanet na i ka lan o i pari,
si lshojm trojet pa na vlu gjaku.

Po kem vujt-o na kan robrue,
prej sulltanit na me u shkatrrue.

Eee, kshtu haxhia o paska thane,
boletini nau qu ne kame,
se kuvenit ju ka drejtue,
ma i vogel ne kam u que,
per ket tok, kem me vdek te tane,
eu kshtu na msoi o, o kosova nan-e.

Eee, le ta di o gjith bota mbare,
si luftojn, o burrat shqiptare,
fort u gzue qaj haxhi zeka,
nder shqiptar, o mor na u lidh besa,
nisen trimat o qeta-qeta,
shkon tuj pri, o qaj haxhi zeka,
haxhi zeka nje zog o shqiptare,
o per-e kosovo, o gjithmon ma i pari o hej.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019