A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Augustin Ukaj - Kenge Gurbeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/10/2013

2013-10-18T15:12:19


It's a long time that we try finding the lyrics to "Kenge Gurbeti" sung by Augustin Ukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Augustin Ukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Xhavit Vitia & Nexhat Vitia - Kenge Gurbeti

Kur kam halle kur kam derte, derte plot
Kur me shok, me shoqe jam, me shoqe jam
Marr një kang e marr një valle me vallzu
Me i harru dertet qe i kam dertet qe i kam

Se gyrbeti po me shkrin pak nga pak e dal ngadal
Me merr malli per shtepin erdha djal e u bana plak
Me merr malli per shtepin ooo erdha djal e u bana plak

Ejani o shok te rrim se m’shkoj jeta ne gyrbet
Nga një got me lot ta pijm e t’harrojm ku jemi tret
Nga një got me lot ta pijm ooo e t’harrojm ku jemi tret

Rrugve t’botes endacak oo endacak
Nga rinia pa pleqëri euu pa pleqëri
O gyrbet oo i ran sa guri para kohe bjen pleqërin
T’presin vitet por si grurin jeta e vdekja afer rrin
T’presin vitet por si grurin oouuu jeta e vdekja afer rrin

Ejani o shok te rrim se m’shkoj jeta ne gyrbet
Nga një got me lot ta pijm e t’harrojm ku jemi tret
Nga një got me lot ta pijm ooo e t’harrojm ku jemi tret

Alban Mehmeti - Kenge Gurbeti

qysh kur dola ne gurbet isha shum i ri deshta zdeshta
u mesova me jetu n vetmi vet mundohet buk me ba sofra
mu pom dhem me kan shpi bask me nanen zemra do me lan
vet mundohet buk me ba sofra mu pom dhem me kan shpi
bask me nanen zemra do me lan

o gurbet o gurbet krej ndryshe tkam mendu
ah moj nan koka rand un larg teje me jetu
ah moj nan moj zorr ah moj nan e dashmja nan

mbram kur thirra telefon ma shum jam merzit kur ta
njeva zanin oj nan oj nan me lot jan mbush syt ti me
the biri im ma bojsh mu hallall se ka mundur 1 dit
nana ndashta sme gjen Gjall ti me the biri im ma bojsh
mu hallall se ka mundur 1 dit nana ndashta sme gjen
Gjall

o gurbet o gurbet krej ndryshe tkam mendu ah
moj nan koka rand un larg teje me jetu ah moj
nan moj zorr ah moj nan e dashmja nan

Afrim Muciqi - Kenge Gurbeti

sikur sante mbaj mend shum mire
o nje nat vere shum te nxehte
paten ardh shum mysafir
o mem percjell
o mem percjell o per gurbet(x2)

hej baba u rujke mos me kja
o edhe pse ish shum merzit
nana lot smujti me i nal
o i plasi vaj
o i plasi vaj sikur shi(x2)

hej mu ka mledhun shum merzia
o sa pranvera ktu mkan zan
buk e kryp ma mir te shpija
se ngurbet
o se ngurbet ymrin o me lan(x2)

hej e lash nusen me sabit
o bashk me lulen e rinis
o gurbet ty tshikofte zana
fmjit e mi
o fmjit e mi si pash o tu u rrit(x2)
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019