A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Augustin Ukaj - Kenge Per Skenderbeun


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/10/2013

2013-10-18T15:12:14


It's a long time that we try finding the lyrics to "Kenge Per Skenderbeun" sung by Augustin Ukaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Augustin Ukaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ri i ulur mbi nji gure
doren ne faqe tuj mendu
shpaten ndor me sy te perlotur
mendja i rrinteveq ne kruj
i kujtonte fjalt e te atit
kur ja thoshte pran oxhakut
mos harro birr vendin ton
se aj vet ty te mallkon

* Humben rete e u kthjelle moti
ne Kruj u kthy Gjergj Kastritoi
seharroj tokat e te pait
amanetin e te atit

Sa te dua o shqiperi
sa mall ndjej e sa deshir
per ty gaz e dashuri
thell ne zmer me ke mbir
sa per mua o atdhe
je nje lule aq e vyer
qe nuk gjendesh permbi dhe
shpirtin tim per ta ushqyer

* Ty asgje sta mbushka syrin|
as nje pem e as nje gur
me ne fund moj trimerore
bere qerdhen ne flamur

kur ndegjoj sulltan murati
gjith ushtrin e beri gati
shqiperin me sulmu
tan ballkanin me sundu
trim i fort gjergj kastrioti
fuqi t madhe i dhashka zoti
bashk me trimat e arberis
grusht te madh i dhan truqis

* Pa ndegjo sulltan murat
un per ty nuk jam i ngat
nuk jam beu i turqis
JAM USHTAR I ARBERISmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019