Më mbaj mend (për 1 muaj)


Augustin Ukaj - Rexhe Mehmeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rexhe Mehmeti".
3. Video është e këngës "Rexhe Mehmeti", por nuk këndohet nga Augustin Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Augustin Ukaj - Rexhe Mehmeti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/10/2013

2013-10-02T12:44:25+00:00rexh mehmeti ni djal i ri
na i ka qit tub dhi ne qarshi
beqir aga ni burr zotni
dul po dvetke neper qarshi
a sma pat rexhen me sy
cili asht spo e die
qaj qe u pshtet per xhami
kallushan musteqe zi
beqir po i shkon rrej ti
sa po man luma rexha keto dhi
tu rrit jeta jan ba atij
dhite e mia sjan per ty
te kqija ndok e tforta ne gjie
sun ti mjel zoja ne dimie
msue me i mjel malsorja ne zhgun te zi
msue me i mjel malsorja ne gjurdi
tuj ra bor e tuj ra shi
un e di cka lyp ti
lyp celinen mi sy
permi sy ne lul te ballit
sjam djal prej bardasanit
jam krasniqes pika djalit
ti la trut mjedis pazarit
krejt trut ti derdhi
dugojgjia po bajn seri
beqir agen ma zun sherri


Ky tekst u dërgua nga  drenasi
Më Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë