Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Augustin Ukaj - Minire Moj Bije  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/07/2014

2014-07-01T01:44:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Minire Moj Bije" kënduar nga Augustin Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Augustin Ukaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Safet Rizaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ohoohoooooo ah verem veremi shkret
aaaaa ti e di moj nane qe un kam veremin
zemren ma ka djeg qe un skam ket jete
Minire moj bije shami kuq e zie
ajde dalim bahqe ooo tjekim pak merzi-ie

Ajde dalim bahqe tjekim pak merzi-ie
ky veremi shkrete mushkrit mi ka grie-iee
Fort pi lutna nanes per mem qu nspitale
o ska kush kismete oooo Minire oj nanee

Eeeeeej kur vishin doktorat me kapuqa te dbardhe
ky verem oj shkrete mushkrit mi ka kalle
Amanet moj nane qonten plot me libra
profeshoret vetshin ooo qa boni Minirja

Telegrami pareee qe digjnin kto halle
selam boni nanes Minirja pat gjalle
Telegrami i dyte per mu paska mrie
selam bani nanes ooo Minirja dha shpirte
Telegrami i trete per mu haj me dete
selam bani nanes ooo Minirja ka vdekeMë Shumë Këngë Nga Augustin Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet